[] [] [] [] [] [] [] [] []

گفتگو با سینا غلامی/داروسازی علوم پزشکی البرز

 • لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید.

سینا غلامی از کرج رتبه ی 18 کنکور تجربی منطقه دو

 • در کدام رشته و کدام دانشگاه قبول شده اید؟ این رشته انتخاب چندم شما در فرایند انتخاب رشته بود؟ (چرا این رشته و این دانشگاه؟ هدفتان از اول این بود؟ انتخاب رشته به شما کمک کرد؟)

  در رشته ی داروسازی دانشگاه البرز کرج قبول شدم، به دلیل علاقه به این رشته و کار در داروخانه این رشته رو انتخاب کردم؛ از اول به این رشته علاقه داشتم و در انتخاب 5 خود قبول شدم. بله فرایند انتخاب رشته خوبی را داشتم.

 • از چه زمانی مطالعه ی جدی را برای کنکور شروع کردید؟

بله از تابستان مطالعه ی کنکور را شروع کرده ام.

 • آیا در آزمون های آزمایشی هم شرکت کردید؟ نظر شما در مورد تاثیر این آزمون ها در پیشرفت یک داوطلب کنکوری چیست؟ (آیا تاثیری دارد یا...)

علاوه بر آزمون های دپارتمان در آزمون های قلمچی شرکت میکردم و نتایج خوبی را بدست می آوردم و به نظر من شرکت در آزمون راهی برای محک زدن کیفیت مطالعه ی هفتگی دانش آموز است.

 • نظر شما در مورد کلاس های کنکور چیست؟(اگر فقط با برنامه ی مشاور پیش می رفتید بهتر نبود؟)

شرکت درکلاس های کنکور باید بر اساس نیاز داوطلب و تشخیص مشاور صورت گیرد.

 • آیا معلم خصوصی داشتید یا به آموزشگاه خصوصی می رفتید؟

در 4 درس اختصاصی به آموزشگاه خصوصی میرفتم.

 • دوره‌ ی پیش‌ دانشگاهی (سال چهارم) را به شکل حضوری گذراندید یا غیرحضوری؟ آیا هنوز هم این تصمیمتان را درست می‌ دانید؟

  غیر حضوری خواندم وفک میکنم که بهترین تصمیم را گرفتم.

 • آیا درسی بوده که شما با آن مشکل داشته باشید و بعد بتوانید با انتخاب روش درست برای خودتان ، چالشتان را با آن درس حل کنید؟

من در درس زیست شناسی فقط مطالعه میکردم و تست نمیزدم ولی با برقراری تعادل بین تست و مطالعه توانستم درصد معقولی را در این درس کسب کنم.

 • آیا درسی بود که جزو نقاط قوت همیشگی تان در آزمون ها باشد؟ روش مطالعه تان برای آن درس چه بود؟

درس ادبیات از نقاط قوت من بود و با روش هایی که جناب مهندس ذوالفقاریه آموزش داده بودن توانستم تا روز کنکور درس ادبیات رو جزو نقاط قوتم حفظ کنم.

 • ساعت مطالعه و آهنگ تغییر آن در سال کنکور چگونه بود؟ آیا سفارشی برای آن دارید؟

رشته ی تجربی نیاز به مطالعه فراوان دارد پس هرچه مطالعه بیشتر و با کیفیت بهتری باشد درصد موفقیت داوطلب افزایش خواهد یافت.

 • در سال کنکور، درس‌ خواندن به‌ تنهایی را ترجیح می‌ دادید یا به‌ همراه دوست و هم‌ کلاسی‌ ها؟ چرا؟

من به درس خواندن در اتاق خود و میز کار خود عادت کرده ام ولی گاهی با دوستان به کتابخانه میرفتیم و مشکلات خود را از یکدیگر میپرسیدیم.

 • نظر شما در مورد کلاس های مشاوره ی مهندس ذوالفقاریه چیست؟

نظر بنده راجع به کلاس های مهندس در یک جمله خلاصه میشود " این دپارتمان بی نظیراست "

ولی اگر توضیح بیشتر می خواهید این است ک همیشه مهندس راه چاره را در میان مشکلاتی که مواجه میشدم به من نشان میداد و راه درست برخورد با مشکلات را به من آموخت و همیشه انرژی مثبت خود را به من منتقل میکرد، چون که ایشان همیشه بمب انرژی مثبت بودند و در ادامه صداقت در کارشون برای من بسیار جالب توجه بود.

 • آیا آزمون هایی که هر هفته در کلاس برگزار می شد برای شما مفید بود؟

آزمون های کلاسی مهندس از سوال های خوبی برخوردار بود و من همیشه بعد از کلاس به تحلیل این سوال ها می پرداختم و نکات سوال ها را در دفترچه نکات، یادداشت میکردم.

 • برنامه مهندس ذوالفقاریه را چگونه ارزیابی می کنید؟

برنامه ی مهندس جوری بود که با روحیات من بسیار سازگار بود و بسیار شخصی سازی شده بود.

 • آیا دفتر برنامه ریزی تاثیری در روند مطالعه ی شما داشت؟ توضیح دهید.

در دفتر برنامه ریزی که به سبک جدیدی طراحی شده بود به ثبت ساعات مطالعاتی خود می پرداختم و بدلیل شیوه ی جدیدش هیچ وقت از این کار که در اوایل راه برام سخت بود خسته نشدم.

 • در دوران نوروز با چه برنامه ای درس خواندید؟ اگر نخواندید چرا؟

با برنامه ی عید امسال که وظیفه ی هر روزم رو مشخص کرده بود و خیالم رو بابت جمع بندی مطالب اصلی راحت کرده بود توانستم از بسیاری از رقیب هام تو دوران جمع بندی عید سبقت بگیرم.

 • روش مطالعه 3 درسی که بیشترین درصد را در آنها کسب کردید را توضیح دهید. (مختصر، هر درسی که دوست دارید و روش خاصی برای آن داشتید را توضیح دهید.)

من در دروس اختصاصی به خصوص شیمی و فیزیک از خودم ازمون هایی از هر بخش میگرفتم و بدین صورت مطالب رو تو ذهن خودم نگه میداشتم.

 • آیا روش های مطالعه ی دروس ( فرایند یادگیری ، قورباغه بندی ، پیتزاها ، swat و...) که در کلاسهای مشاوره ارائه میشد را اجرا میکردید؟ نظر شما در مورد این روش ها ؟

و اگه از روش ها بخوام توضیح بدم روش پیتزا یکی از بهترین روش ها برای جبران درس های عقب افتاده بود و روش قورباغه که یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن تنبلی بود چون وقتی سخت ترین کارت رو که همون بزرگ ترین قورباغه ات بود رو انجام میدادی پس بزگترین قورباغه ات رو قورت دادی و بهت اثبات میشد که میتونی قورباغه های کوچکتر رو هم قورت بدی.

 • روش مطالعه ی شما در دوران جمع بندی خرداد چگونه بود؟ آیا D.N در این دوران کاربردی داشت؟

در خرداد ماه به سوالات کنکور 8 سال اخیر رجوع کردم و سوالات رو از خودم آزمون میگرفتم و نکات چالش برانگیز رو در دفترچه نکات یادداشت میکردم در هفته های نزدیک کنکور فقط از روی دفترچه نکات به مرور مطالب می پرداختم.

 • تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ لطفا چند راهکار برای افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

زمان های زیادی بود که نا امید میشدم ولی باز ته دلم به هدفم ایمان داشتم و مهندس همیشه به من گوش زد میکرد مثبت اندیش باش برای مثال میگفتند که خودت را داروساز تجسم کنو مرا با لفظ دکتر صدا میکرد و این به من قوت قلب میداد و از همه مهم تر میدونستم از اون دور خدایی هست که میدونه چقدر بهش ایمان و امید دارم و میدونستم تلاش هیچ دانش آموزی رو بی نتیجه نخواهد گذاشت.

 • چند ساعت از هفته را به تفریح اختصاص داده بودید؟

من هر هفته جمعه ها رو به صورت کامل استراحت میکردم و روز های آزمون هم اول به  تحلیل آزمون می پرداختم و بقیه وقتم را به تفریح اختصاص داده بودم و از نظر من خواب کافی  بهترین تفریح است و بسیار آرامش بخش است.

 • بزرگترین اشتباهی که در این سال مرتکب شدید چه بود؟

بزرگترین اشتباهم در سال کنکور اهمیت ندادن به برخی دروس عمومی بود .

 • برای افزایش آمادگی ذهنی و روحی در روز کنکور چه سفارش‌ هایی دارید؟

برای افزایش آمادگی روحی و ذهنی دوستان خودم که کنکور رو پیش رو دارن خلوت کردن با خدا و یاد خدا رو پیشنهاد میکنم چرا که یادش باعثه آرامشه.

 • توصیه شما به کسانی که اول مسیر کنکور هستند چیست؟

توصیه ای که دارم برای کنکوری های تازه وارد جدی گرفتن وقت و عمر و آینده ی خودشونه و از همان ابتدای کار پر قدرت شروع به فعالیت کنند و نگذارند این انرژی و قدرت تحلیل بره و تو این یه سال تمام مشکلات رو زیر پا بگذارن و به خودشون اثبات کنند که هنوزم میتوانم به خواسته هایم اهمیت بدهم.....و بهشون برسم.

 • مهمترين نکته اي که باعث موفقيت شما شد ، چه بود ؟

مهم ترین دلیل موفقیتم رو چشم بر نداشتن از هدف میدونم.

 

حرف آخر ....

ودر آخر جا داره که از مهندس ذولفقاریه وتیم کاریشون که بی وقفه در حال تلاش هستن تشکر کنم و بگم که موفقیت تو کنکور رو مدیون ایشون و دپارتمانشون هستم.

 

 

شاید وظیفه ی ما پررنگ کردن نشانه ای باشد...