[] [] [] [] [] [] [] [] []

حق خودت و از زندگی بگیر!!!

*تعداد کمی از انسان‌ ها می‌ توانند ادعا کنند که همه آن چه که می‌ خواستند، را به دست آورده‌ اند. امروزه بیش‌ تر ما، اعتدال را در زندگی پیش گرفته‌ ایم، تحصیلات و شغل موفقی داریم، بر اساس یک سری ارتباطات کارهای مان را انجام می‌ دهیم، خوب غذا می‌ خوریم، از فقر و نداری دوری می‌ کنیم. موفقیت‌ هایی را هم در این راه به دست می‌ آوریم. اما بیش‌ تر مردم خودشان را سرزنش می‌ کنند. چرا که فکر می‌ کنند می‌ توانستند بهتر زندگی کنند یا شغل بهتری داشتند. آن‌ ها می‌ دانند که استعدادهایشان را بسط نداده‌ اند!

  بنابراین در حال حاضر چه چیزی باعث شده تا جبران این خسارت را نکنید و جامعه‌ ی بهتری را نسازید؟

چه چیزی شما را از این که از حداکثر توانائی‌ ها و استعدادتان استفاده نکنید، باز می‌ دارد؟

۱) به اندازه‌ ی کافی خودتان را باور ندارید؛

همه‌ ی آدم‌ های موفق، خودباوری عظیمی دارند. آن‌ ها می‌ دانند که توانائی فوق العاده ای دارند و برای ساختن اهدافشان، ساخته شده‌ اند!

  این بدان معنا نیست که آن‌ ها آدم‌ هایی متکبر، خودخواه یا از خود راضی هستند. بر عکس، آن‌ ها دائم از خودشان انتقاد می‌ کنند و برای رسیدن به هدفشان به سختی تلاش می‌ کنند. چرا که می‌ دانند که می‌ توانند بیش‌ تر به دست آورند.

چه خصوصیتی درباره‌ ی شما خاص است؟ آن استعداد و توانائی که بر روی آن کار نکرده‌ اید، چیست؟ توانائی خاص شما در چه موردی است؟

  شخصی که می‌ تواند برای شما انگیزه ایجاد کرده، شما را تغییر داده و بیش‌ ترین ایده را ارائه دهد، در آئینه خواهید دید! خود باوری را در خودتان ایجاد کنید...!

۲) اهدافتان را تعیین کرده‌ اید ولی میزان پیشرفتتان را نمی‌ سنجید؛

  اگر هدف روشنی در زندگی‌ تان نداشته باشید، سنجیدن میزان پیشرفتتان نسبت به آن هدف مشکل خواهد بود. بیش‌ تر ما، بین اهدافمان سردرگم هستیم.

  انسان‌ های موفق اهدافشان را تعیین می‌ کنند و میزان پیشرفت را درباره‌ ی آن می‌ سنجند. شما باید اهدافتان را در حوزه‌ هایی که برایتان مهم هستند مانند شغل، ثروت، سلامتی، ارتباطات و زندگی اجتماعی‌ تان، تعیین کنید. کتاب‌ های بسیاری درباره‌ ی این که چگونه اهداف را تعیین و آن‌ ها را تقویت کنید، در بازار موجود است.

  مهم‌ ترین نکته این است که اهدافتان را بنویسید و میزان پیشرفت را بسنجید. اگر شما به برخی از اهداف نرسیدید از آن‌ ها بگذرید و زمان دیگری را برای آن‌ ها در نظر بگیرید. باید انعطاف پذیر باشید و راه رسیدن به هدف را در نظر گرفته و همواره برای رسیدن به آن در حرکت باشید.

آیا شما اهداف را نوشته‌ اید تا مرتباً « دنبالش کنید؟؟»

۳ ) از موقعیت کنونی‌ تان راضی هستید؟!

  بله، طبیعی است. چرا سعی کنید موقعیتی را که از آن رضایت دارید تغییر دهید و به دنبال موقعیت‌ های تازه بروید؟

انسان‌ های موفق، ریسک پذیرند. آن‌ ها دائم در حال تغییرند. خودشان را مجبور می‌ کنند تا مهارت‌ های تازه کسب کنند و میزان توانائی‌ شان را در کسب این مهارت‌ ها می‌ سنجند. این بدان معنی است که آن‌ ها در برابر اشتباهات ریسک پذیرند...!

در حال حاضر، شما کجا قرار گرفته‌ اید؟ موقعیت فعلی را دوست دارید یا سعی دارید آن را تغییر دهید...؟؟

  آیا یک زندگی راحت و آرام می‌ خواهید یا دوست دارید زندگی داشته باشید که در طول آن، چیزهای با ارزشی را به دست بیاورید.

۴) شما تنبل هستید!

به این فکر کرده‌ اید که زمان بسیاری را برای کارهای بی ارزش در طول روز صرف می‌ کنید؟

فکر کردن و برنامه ریزی مهم است اما فعالیت است که شما را به سوی موفقیت هدایت می‌ کند!

  تنها با انجام دادن کارهای درست است که شما می‌ توانید دنیا را متحول سازید!

  اگراهداف روشنی داشته باشید اما میزان پیشرفت را نسنجید، کاری از پیش نبرده‌ اید!!

  اگر شما نویسنده‌ اید، به اندازه‌ ی کافی می‌ نویسید؟ اگر شما فروشنده‌ اید، به میزان کافی فروش دارید؟ ورزشکاران و موسیقی دانان بزرگ هر روز ساعت‌ ها تمرین می‌ کنند. پیکاسو بیش از ۲۰۰۰۰ نقاشی کشید.

  اصرار و داشتن پشتکار در هر کاری، موفقیت در آن را تضمین خواهد کرد. چه قدر زمان صرف فعالیت‌ هایی که شما را به سوی هدفتان نمی‌ رساند، می‌ کنید؟

۵) با آدم‌ های موفق، معاشرت نمی‌ کنید!

  بگذارید تحلیلی بکنیم: دوستان و خانواده‌ ی شما واقعاً « آدم‌ های خوبی هستند اما شما را مجبور نمی‌ کنند تا موفقیت‌ های بیش‌ تری به دست آورید. سعی کنید وقت بیش‌ تری را با متفکرین مثبت اندیش که بلندپروازی و موفقیت را می‌ فهمند، بگذرانید. بعضی از افکار و رؤیاهایتان را با آن‌ ها در میان بگذارید. آن‌ ها شما را تشویق کرده و راهنمائی درست را به شما خواهند داد.

  چه مدت زمان را با آدم‌ های موفق سپری می‌ کنید؟»

  برای خودتان اهداف شفافی ایجاد کرده و میزان پیشرفتان را بررسی کنید. سعی کنید از لاک خودتان بیرون بیایید. بر روی توانائی‌ ها و استعدادهایتان، بیش‌ تر کار کنید. با آدم‌ های موفق نشست و برخاست کنید.

 

  از خودتان بپرسید:

« آیا یک زندگی راحت و آرام می‌ خواهید یا دوست دارید زندگی داشته باشید که در طول آن، چیزهای با ارزشی را به دست بیاورید...؟؟»

 

شاید وظیفه ی ما پررنگ کردن نشانه ای باشد...